DOTACE KHK

DOTACE Z DOTAČNÍHO FONDU KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE

Dotační oblast: Vzdělávání

Název dotačního programu: Prevence rizikového chování a duševní zdraví žáků

___________________________________________

Název projektu: Prevence rizikového chování a duševního zdraví žáků na Základní škole v Sobotce

Číslo smlouvy: 24SMV07-0046

Dobra realizace: 1. 8. 2027 - 31. 7. 2025

Výše poskytnuté dotace: 29.000 Kč

Cíl projektu:

Cílem projektu je efektivně předcházet vzniku rizikového chování u našich žáků. S jistým cílem chceme dál v této oblasti aktivně oslovovat naše žáky, rodiče a pedagogy, a to prostřednictvím všeobecné primární prevence. Prioritou nám je vedení žáků ke kritickému myšlení nad zažitými rizikovými společenskými normami. Dále také vidíme důležitý směr v rozvíjení kompetencí, např. schopnost odolat tlaku vrstevnické skupiny nácvikem efektivních metod chování.

Vzdělávání žáků u nás probíhá podle ŠVP pro ZV, který nese podtitul "Škola pro všechny", což znamená, že dveře máme otevřené pro žáky se speciálně vzdělávacími potřebami a že se snažíme, aby chodili do školy rádi a aby se v ní cítili dobře a bezpečně. Dlouhodobě tedy, v rámci primární prevence, spolupracujeme s Policií ČR (Jičín, nprap. Aleš Brendl). Osvědčenou a dlouhodobou oporu máme i u PPP Jičín. Primární a selektivní prevence pro druhý stupeň nám opakovaně pomáhal realizovat Mgr. Lukáš Nálevka. Pomyslnou triádu pomoci v oblasti prevence nám poskytuje Maják o.p.s. z libereckého kraje, který nám zároveň zajistí ve školním roce 2024/2025 programy primární prevence, které budou financované z tohoto projektu.

Garant projektu: Mgr. Daniel Krejčík

Plakát projektu

Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje.